Ботев с неубедително 2:2 срещу своя сателит

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) стартира летните контроли с равенство 2:2 срещу втородивизионния Раковски.

И двата гола за "канарчетата" реализира Станислав Костов, а участие в спаринга не взеха националите Веселин Минев, Йордан Христов, Тодор Неделев, Бобан Грънчаров, както и нападателят Иван Цветков.

Около 500 души наблюдаваха проверката, а двата тима излязоха с фланелки в подкрепа на болния от левкемия Иван Земярски.

Ботев излезе напред в резултата още в 5-та минута, когато Станислав Костов даде аванс на своя тим с удар от границата на наказателното поле. Само десет минути по-късно обаче Петър Атанасов от Раковски изравни.

В 21-та минута Борис Галчев се подхлъзна и изгуби топката в противниковата половина, което даде възможност на Раковски да направи контраатака, завършена с хубав удар от двайсетина метра на Генчев от 20-тина метра и резултатът стана 1:2.

Ботев пропусна няколко изгодни ситуации до края на първата част, но започна отлично второто полувреме. Новото попълнение Ромарио Кортзорг напредна по лявото крило и центрира към Костов в наказателното поле, който се разписа за 2:2.

През вторите 45 минути двата тима извършиха доста смени и това наруши ритъма на играта и скоростта в акатаките на двата тима. Ботев имаше още няколко шанса да победи чрез Ромарио, Божидар Васев и Цветелин Чунчуков на два пъти, но резултатът се запзи.

Ето и съставите на двата тима:

Ботев (Пд): Росен Андонов (46` Филип Димитров), Костадин Дяков, Сивард Спрокел, Томаш Иршак, Артур Енрике, Мариян Огнянов, Борис Галчев, Луис Педро, Вандер Виейра (46` Божидар Васев), Ромарио Кортзорг, Станислав Костов.

Раковски: Спасов, Аргиров, Терзиев, В. Байрев, Стефанов, Казаков, Б. Васев, П. Атанасов, Павлов, Генчев, Бижев (П. Петков, Телкийски, Гюзелев, Е. Петков, Ангелов, Лачев, Стоянов)