Пловдивски успех в многобоя на джържавното първенство по спортна гимнастика

Александър Батинков от Тракийски юнак (Пловдив) спечели многобоя при мъжете от държавното първенство по спортна гимнастика. Шампионатът, който е за всички възрасти, се провежда в тренировъчната зала на комплекса на 4-ти км.

Батинков събра сбор от 83.85 точки и се класира за финалите на отделните уреди утре. Втори в многобоя остана Велислав Вълчев (Интерком груп Черноморски юнак, Варна) с 83.50 точки, а трети е Ярослав Вовк (ЦСКА) със 79.65 точки, предаде БТА.

При мъжете участваха общо 23 състезатели. Президентът на БФСпортна гимнастика Йордан Йовчев не участва на коронния си уред халки, а един от най-добрите ни гимнастици Еди Пенев в последния момент се отказа от участие заради контузия.

При младежите, където участваха 20 гимнастици, победител в многобоя е Драгомир Пеев (Интерком груп Черноморски юнак, Варна) със 77.95 точки, следван от Христос Маринов (ЦСКА) със 74.65 точки и Никола Пенчев (ЦСКА) със 70.45 точки.

Държавното първенство продължава днес с многобоя при жените и при кадетките. В неделя финалите на отделните уреди при мъжете и жените са от 9.30 до 13.30 часа.