Кевин-Принс Боатенг изживя неприятни мигове по време на първата контрола на Милан за 2013-та година, след като стана обект на расистки скандирания от страна на фенове.

„Росонерите" гостуваха на скромния отбор от четвърта дивизия Про Патриа в Латина, Ломбардия.

При резултат 0:0 в 27-ата минута Боатенг видимо се изнерви и изрита топката в трибуните на един от централните сектори, защото оттам ясно се чуваха обидните расистки подмятания на феновете.

Ганаецът не само се вбеси, но не послуша съветите на главния рефер и някои от играчите на Про Патриа и се оттегли в съблекалните на стадиона.

Съвсем скоро той беше последван от своите съотборници и от играчите на съперника, а няколко минути по-късно беше обявено, че контролата няма да продължи.

Не е ясно дали ще има някакви последствия за домакините от Про Патриа, тъй като все пак инцидентът се случи в неофициален мач.

Със сигурност обаче реакцията на Кевин-Принс Боатенг е рядко срещана, ако не и изолирана в историята на борбата с расизма.