
Изигра се последната среща от 3-ия кръг на първенството на България по хокей на лед за мъже. На пързалката на Славия играха домакините и ЦСКА, а срещата завърши с победа за "белите" с 9:5 (5:1, 1:3, 3:1), предаде БТА.
Водещ реализатор за Славия стана словашкото крило Юрай Душичка, който се отличи с хеттрик. Две шайби заби Росен Асенов, по един гол добавиха Кристиян Радованов, Цветан Цветанов, Георги Младенов и Иван Славов.
За ЦСКА два гола вкара Атанас Атанасов, а по един записаха Хари Папазян, Кирил Ходулов и Красимир Монов.
Това беше най-важния мач за Славия от началото на сезона и с победата си те направиха важна крачка към защитата на титлата от миналата година. Въпреки важния характер на мача обаче и двата отбора играха коректно и срещата мина с много малко наказателни минути.
В класирането води Славия с 15 точки, ЦСКА е с 9 пункта на 2-о място, а трети е Левски без точков актив до момента.
Следващата среща, с която стартира 4-ия кръг, е на 16-и февруари (четвъртък), когато от 19:30 часа играят Славия и Левски.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ