Мерсин без Делев удари Бешикташ на "Инюню" (видео)

Отборът на Мерсин постигна престижен успех с 1:0 при гостуването си на Бешикташ в мач от 24-ия кръг на турската Суперлига, като участие в срещата не взе българският нападател на победителите Спас Делев.

Причина за това е контузията, която бившият футболист на ЦСКА получи по време на двубоя с Фенербахче, когато бе заменен още на почивката. На "Инюню" Делев изобщо не бе в групата на Мерси, продължавайки да се възстановява от травмата си.

Единственият гол в срещата падна две минути преди почивката, когато Ердал Киликарслан реализира в мрежата на "черните орли" и донесе три точки на Мерсин. Домакините от Бешикташ завършиха двубоя и с човек по-малко, след като португалската звезда Рикардо Куарешма бе изгонен с директен червен картон в 84-та минута.

По този начин Бешикташ изостава на 6 точки зад лидера Галатасарай, заемайки трета позиция във временното класиране. Мерсин пък вече е 11-ти, имайки актив от 30 точки.