Джокович и Азаренка отговориха на очакванията

снимка: БТА

Преди началото на първия за годината турнир от Големия шлем - Australian Open, iNews и sporta.bg ви предоставиха прогнозните си за това какво ще се случи по кортовете в Мелбърн.

 

Съвсем естествено очакванията бяха насовени главно в две направления. Какво ще се случи с българите на турнира - Григор Димитров и Цветана Пиронкова. И дали големите фаворити ще успят да докажат мястото си в ранглистата със спечелването на финала.

 

При жените Цвети Пиронкова очаквано отпадна във втория кръг, само че това се случи от казахстанката Галина Воскобоева, а не както бе прогнозирано от Янина Викмайер.

 

Фаворитките за титла при жените бяха Виктория Азаренка и Петра Квитова. Дори финал между двете бе много очакван и прогнозиран, но Мария Шарапова успя да надделее над мощната чехкиня. Но все пак Виктория Азаренка триумфира с титлата и потвърди прогнозата на inews. Голямата изненада бе отпадането на Серина Уилямс и Каролине Возняцки.

 

При мъжете нещата изглеждат много по-лесни. Очаквано Григор отстъпи на номер 10 в схемата Николас Алмагро, но това се случи поради контузия. Отново прогнозата даваше големи шансове на българина, който бе близо дo успеха.

 

Топ 4 в световния тениса доказa, че е с няколко стъпки пред останалите в ранглистата. Затова всяко едно отпадане на някой от тях щеше да е изненада. Това не се получи и напълно с очакванията на прогнозата на inews най-добрите четирима трябваше да спорят за място на финала, където отидоха първите двама.

 

Силните игри на сочените за вероятни изненади Дел Потро и Бердих стигнаха до трудни загуби от Федерер и Надал в ¼ финалите на турнира. Никола Алмагро обаче успя да вгорчи предсказанията ни за това, че може да е превърне в разочарование, след като достигна 4-ия кръг и отпадна много трудно от Бердих.