Шампионът Флуминензе с осма загуба за сезона

снимка: corinthians.com.br

Шампионът Флуминензе претърпя осма загуба за сезона след поражение с 1:2 при гостуването на Гремио и остава 9-о място в класирането на бразилското първенство, предаде БТА.

Флу поведе с гол на Фред в 25-а минута, но Гремио обърна още до почивката с два гола на Маркиньос. Флуминензе е на 13 точки зад лидерите Коринтиас и Фламенго, които направиха равенства в 16-ия кръг.

Коринтианс завърши 2:2 у дома със Сеара, а Фламенго, единственият отбор без загуба в първенството, пропиля два гола аванс и завърши 2:2 при гостуването на Фигейрензе. Дейвид бе точен на два пъти за Фламенго, но Вандерсон и Едсон донесоха точката за домакините.

Коринтиас е начело с 34 точки и по-добра голова разлика от Фламенго, който също има 34 точки. Следват Сао Пауло 32, Васко да Гама 30, Ботафого 28 и други.