Българският национал Александър Тонев продължава с чудесните си изяви за клубния си отбор Лех (Познан), след като за пореден път записа името си сред голмайсторите при победата с 3:0 над Пиаст (Гливице) в мач от 22-ия кръг на полското футболно първенство.

Тонев започна като титуляр и бе един от най-добрите за Лех, преди да бъде сменен в 84-ата минута. Юношата на ЦСКА можеше да открие резултата в 16-ата минута, но ударът му срещна напречната греда.

Все пак тимът от Познан поведе с попадение на Герго Ловренцикс в 30-ата минута, а Тонев удвои в началото на второто полувреме (48') след чудесна самостоятелна акция. Крайното 3:0 оформи Муравски в 50-ата минута.

В 78-ата минута Александър Тонев получи и жълт картон, а докато бе заменен, имаше още възможности за гол, но не успя да се възползва.

След тази победа, отборът на Лех (Познан) заема 2-а позиция в полската Екстракласа с актив от 45 точки. Лидер е Легия (Варшава) с 49 пункта.