Лукойл с първа грешка в първенството

Шампионът Лукойл Академик (София) допусна първа загуба за  сезона в Теси Национална баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Димитрис Галанис отстъпиха като домакините  пред Балкан (Ботевград) с 93:96 (17:24, 26:25, 19:24, 31:23)  точки.

За "студентите" това бе и първо поражение в шампионата под  ръководството на Галанис. Баскетболистите на Балкан водеха почти през всичките 40  минути.

След като спечелиха първите 10 минути с 24:17, на  почивката те имаха аванс от 49:43. Шампионите се хвърлиха на щурм в последните минути и с два  наказателни удара на Божидар Аврамов намалиха на 93:94 13  секунди преди сирената.

В следващата атака за Балкан обаче кош  вкара Ноа Далман. Със сирената Аврамов пропусна от далечна дистанция.

За Балкан петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив.  Иван Лилов записа 26 точки, Ноа Далман - 19 точки, Станимир  Маринов - 19 точки, Мартин Маринов с 18 точки и Павел Маринов с  11 точки.

За Лукойл Академик най-полезни бяха Аландо Тъкър с 25 точки  и Божидар Аврамов с 21 точки. Следващата седмица Лукойл Академик гостува на Левски в  София.