СНИМКИ: "Лъвиците" с исторически първи успех на Гран при!

снимка: fivb.org

Женският национален отбор на България постигна историческа първа победа на световните серии Гран при, след като днес „лъвиците" подчиниха с 3:1 (20:25, 25:15, 25:20, 25:23) Холандия в своя втори мач от група D.

Двубоят се изигра в Макао, а по този начин възпитаничките на Марчело Абонданца се реваншираха за вчерашната си загуба от домакина Китай.

„Лъвиците" отстъпиха на холандките в първия гейм, но в следващите три повишиха нивото си на игра, сломяйки опонентките си. Особено изразително бе превъзходството на България във втория гейм, когато холандките съумяха да завършат с едва 15 точки в актива си.

Най-резултатна за България с 15 точки бе капитанката Страшимира Филипова, докато Добриана Рабаджиева добави още 12. Христина Русева и Елица Василева също направиха силен мач, завършвайки с по 11 точки.

С най-много точки за Холандия, а и в срещата като цяло - 18, завърши Ане Буйс.

Утре България излиза срещу Куба в последен мач от своята група D.