Тренто разгроми французи в Шампионската лига

снимка: fivb.org

Воденият от Радостин Стойчев отбор на Трентино Диатек (Тренто) записа втора победа в Шампионската лига по волейбол. Световният клубен шампион разгроми с 3:0 (25:19, 25:16, 25:23) като гост Тур (Франция) в мач от втория кръг в група "С" на най-престижния европейски клубен турнир.

Италианците не срещнаха почти никакви проблеми срещу Тур, като в първите два гейма буквално прегазиха домакините, печелейки ги съответно с 25:19 и 25:16. Последната трета част бе най-оспорвана, но по-големият опит на трентинци си каза думата и те успяха да затворят гейма с 25:23, а с това и мача.

Капитанът на Тренто Матей Казийски игра цял мач и реализира 10 точки. Другият българин в състава на италианския тим - Николай Учиков остана резерва. За победителите Османи Хуанторена бе най-резултатен с 16 точки, а Ян Щокър добави 12. За домакините от Тур най-полезен бе Давид Конечни с 16 точки.

В другия мач от тази група полският ЗАКСА (Кенджежин Кожле) победи като гост Цървена звезда (Белград) също с 3:0 (25:18, 25:15, 25:19).

Така след изиграването на вторите срещи в група "С" лидери с по две победи са ЗАКСА и Тренто. В третия кръг Казийски и компания посрещат именно на поляците. Срещата е на 14 ноември (сряда) от 21:30 часа българско време в "Пала Тренто".