3-та загуба за Лукойл Академик в Еврокъп

Българският шампион Лукойл Академик (София) допусна трета загуба в група "В" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Евврокъп".

"Студентите" загубиха гостуването си на Билбао Баскет (Испания) с 60:82 точки и заемат трето място в класирането след четвъртия кръг с една победа и три поражения. След този успех, който е четвърти пореден, испанците си осигуриха класиране на втората фаза на турнира.

Българските шампиони, които бяха без контузения Божидар Аврамов, играха равностойно само през първата част. Те поведоха в началото на мача и след 10 минути имаха аванс от 3 точки - 20:17 след тройка на Абукар.

Испанците започнаха втората част с 8:0 и направиха обрат - 25:20, а след това серията им продължи -12:2. Те спечелиха втората четвърт с 23:9 и на почивката водеха с 40:29 точки. В средата на третата част баскетболистите на Билбао Баскет излязоха напред в резултата с 20 точки - 58:38, а след това интрига в мача нямаше.

В последната част домакините направиха серия от 14:2 и поведоха с 81:53, за да стигнат спокойно до крайната победа.

За Лукойл Академик най-резултатен бе Брандън Хийт с 18 точки. Мохамед Абукар добави 16 точки, с 13 точки и 10 борби се отчете Девин Грийн, а 12 точки реализира Дарил Уоткинс. За домакините Костас Василиадис приключи с 20 точки.

В следващия кръг Лукойл Академик (София) гостува на Шарлероа (Белгия) на 4-ти декември, посочва БТА. В другия мач от групата Будучност (Черна гора) победи Шарльороа като гост с 59:55 точки.

Черногорският тим записа трета победа, но има и една загуба. Белгийците пък продължават да са в дъното на класирането с четири поражения. Демаркъс Бост вкара 16 точки за победителите, а Джералд Лий добави 12 точки и 8 борби. За Будучност българинът Павлин Иванов не влезе в игра.

За Шарльороа Джейсън Фонтне наниза 19 точки, а с 10 точки завърши Никола Янкович. Един от съдиите на срещата пък бе българинът Мирослав Томов.