ЦСКА Москва и Реал Мадрид продължават без загуба в Евролигата

Баскетболистите на руския тим ЦСКА Москва (Русия) спечелиха гостуването си на Жалгирис (Литва) с 87:73 (16:15, 22:16, 27:20, 22:22) точки в мач от 4-ия кръг в група "Е" на Евролигата по баскетбол за мъже.

Милош Теодосич реализира 24 точки за победителите, 20 точки добави Владимир Мицов, а 15 точки вкара Виктор Хряпа. Това бе първи мач след лечение на контузия за Теодорос Папалукас, който игра само три минути.

За Жалгирис се отличи Марко Попович с 16 точки. Американецът с български паспорт Ибрахим Джабер се отличи с 10 точки, 2 асистенции и 2 отнети топки за 24 минути.

След този успех ЦСКА оглави класирането в групата с 8 точки. Със същия актив е и Реал Мадрид, който спечели срещу Малага със 72:64 точки.

В другите две срещи Алба Берлин (Германия) отстъпи пред Панатинайкос (Гърция) със 73:79 точки, а Бамберг (Германия) загуби от Ефес Истанбул (Турция) със 76:94 точки.

В група "Ф" Барселона (Испания) спечели като гост срещу Бешикташ със 73:59 точки. Хърватинът Анте Томич бе най-полезен за испанците с 15 точки, 5 борби и 2 асистенции. Еразъм Лорбек добави 11 точки. За Бешикташ със 17 точки завърши Къртис Джерълс.