Хамес отново най-добър в мача за Колумбия

Съотборникът на Димитър Бербатов в Монако Хамес Родригес стана играч на мача Колумбия – Кот д'Ивоар, който латиноамериканците спечелиха с 2:1 и оглавиха класирането в Група С на Световното първенство 2014.

Хамес отново бе сред най-добрите на терена и с втория си гол на шампионата откри резултата в 64-ата минута. Хуан Кинтеро покачи на 2:0 след груба грешка в защита на „слоновете“ в 70-ата, а хубава солова акция на Жервиньо върна интригата в 73-ата минута.

Хамес е голямата звезда в колумбийския национален отбор в отсъствието на топ нападателя Радамел Фалкао, като Родригес бе избран за играч на мача от официалния сайт на ФИФА и в предишния двубой срещу Гърция, когато също се разписа за успеха с 3:0.

Срещу Кот д'Ивоар халфът записа 90 минути на терена, даде 53 паса и отправи два удара, единият голов.

С днешния си успех Колумбия не само докосва класирането на осминафиналите, но и за първи път в историята си постига две победи на Световно първенство.