Реал Мадрид започна с победа участието си на приятелския турнир "Интернешънъл Чемпиънс Къп". Възпитаниците на Карло Анчелоти се наложиха с 3:1 над бившия отбор на Дейвид Бекъм - Лос Анджелис Галакси.

Испанският гранд доминираше през по-голямата част от мача и не остави никакви съмнения в превъзходството си. Американците се опитаха да се противопоставят на именития си съперник, но успяха да стигнат единствено до почетно попадение.

Карим Бензема отбеляза два гола за "белия балет" (51', 75'), а третото попадение бе дело на Анхел ди Мария (15'). Голът на честта за Галакси вкара Хосе Виляреал в 63-ата минута.

Реал откри резултата след 15 минути игра, когато звездата на мадридчани Кристиано Роналдо намери чудесно Ди Мария и аржентинецът не сгреши за 1:0.

След това Роналдо удари греда и пропусна няколко добри положения, а на почивката беше заменен от Карим Бензема.

Именно Бензема удвои аванса на Реал в началото на второто полувреме, а след малко повече от час игра Хосе Виляреал намали.

Четвърт час преди края Бензема вкара втория си гол, след като засече с глава подаване на Ди Мария в наказателното поле.

Следващият съперник на Реал Мадрид в приятелския турнир е отборът на Евертън, а ЛА Галакси ще се изправи срещу италианския гранд Ювентус.

В друг мач от турнира, игран тази нощ, Челси победи Интер.