Литекс измести ЦСКА - отново няма софийски тим в топ 3

Литекс продължи силните си изяви в първенството, след като в последен двубой от 10-ия кръг у дома спечели с 2:1 срещу Локомотив (Пловдив).

Ловчанлии си бетонираха успеха до 29', след като Славчев (25) с прекрасен удар и Ваюши 4 минути по-късно дадоха аванс от 2:0. Камбуров през втората част успя да намали, но след това "смърфовете" нямаха реален шанс да се доберат до равенството.

След като записа три поредни мача без победа момчетата на Златомир Загорчич събраха 19 точки с днешната победа и се изкачиха до трето място в класирането, докато Локомотив изпусна своя шанс да се внедри след лидерите и остава 6-и с 16 пункта.

Домакините започнаха колебливо, като първите ситуации бяха в полза на гостите. В 5' Мартин Камбуров можеше да се разпише, но от близко разстояние прати пряк свободния си удар в стената.

Постепенно домакините се отпуснаха и заиграха отличен футбол, който логично доведе до няколко добри ситуации. В 17' Джордан пропусна една такава, след като се озова сам срещу вратаря, но Господинов успя да спаси.

Нулевото равенство беше нарушено в 25', когато Симеон Славчев получи топката на удобния си крак и реализира превъзходен гол с техничен, прехвърлящ удар - чудесно изпълнение и 1:0 за домакините.

Ловчанлии продължиха да действат далеч по-добре и логично стигнаха до ново попадение след още няколко пропуска - в 29' отлично центриране на Цветков бе засечено от Ваюши и той удвои преднината на своите. До края на полувремето Лазаров за гостите и Славчев за домакините пропуснаха да се разпишат.

След почивката темпото продължаваше да бъде диктувано от Литекс, но изненадващо гостите стигнаха първи до гол - Камбуров успя да си освободи пространство и стреля мощно отдалеч, оставяйки нулев шанс за Александров - 2:1.

Въпреки гола "смърфовете" продължиха да играят предсказуемо и недостатъчно активно, а Господинов трябваше да се намесва решително при изстрели на Златинов и Цветков. Домакините имаха и претенции за дузпа в 68', но такава не беше отсъдена.

До края на полувремето домакините удържаха съперника, като не му позволиха да стигне до опасно положение. Господинов пък се отчете с нови две спасявания, запазвайки минималната загуба за своя тим.