Голям успех! Юношите сразиха Русия насред Москва

снимка: bfunion.bg

Юношеският национален отбор на България до 16 години победи с 3:1 домакина Русия във втория си мач от международния турнир „Звезден път", провеждащ се в Москва. С хубавия успех тимът ни запази шансове да атакува и първото място в своята група, но за целта трябва да търси изразителен успех над Латвия, а Русия да се справи също със значим резултат срещу Израел. Днес израелците записаха втори триумф - 3:0 над Латвия.

Момчетата на Александър Георгиев не показаха никакво притеснение въпреки поражението с 0:1 от Израел в първия ден от надпреварата и започнаха по възможно най-добрия начин. Още в седмата минута капитанът Георги Янев откри от дузпа, отсъдена за нарушение на Матвейчук. Фаулът за 11-метровия удар бе срещу Валентин Йосков.

Половин час след старта на двубоя „сборная" остана с човек по-малко. Втори жълт картон получи Иван Галанин. Скоро след това домакините обаче имаха хубава ситуация. Галджан стреля от разстояние, Даниел Наумов отби в краката на Горулев, който отправи удар без забавяне, но междувременно нашият вратар бе успял да възстанови позицията си и спаси.

В 43-та минута халфът на „лъвовете" Илиан Стефанов реализира страховит гол с чуден далечен удар от 22 метра, при който топката срещна горната греда и Дмитрий Зириков остана като препариран - 2:0 за българите!

В 63-та минута грешка в отбраната на „лъвовете" доведе до нарушение срещу Каменщиков, а Кирил Феофилатков превърна в гол отсъдената дузпа, за да върне надеждите на домакините за частичен обрат на стадион „Игор Нето". Интригата в срещата приключи 11 минути по-късно. Резервата Алекс Боримиров получи удобен пас от Георги Янев, проби отдясно, отвори си пространство и без забавяне реализира своя трети гол в международен мач за националния тим.

За състава на Александър Георгиев предстои ден почивка, преди на 16 август да бъде изигран последният мач в груповата фаза - срещу Латвия от 14:00 часа. В зависимост от изхода на двубоя ще се реши и в коя от финалните битки ще участват „трикольорите" във финалния ден на 17 август - дали този за първо място или някой измежду тези за трета, пета или седма позиция.

Съставът на България (U16):Даниел Наумов, Валери Христов, Атанас Ташолов, Ангел Лясков, Кристиан Славов, Георги Русев (76 - Павел Головодов), Георги Янев - капитан (80 - Валентин Лазаров), Валентин Йосков (68 - Алекс Боримиров), Илиян Стефанов, Исмет Рамадан (58 - Йоан Маринов), Илиан Попов