Валенсия пречупи Хетафе в голов трилър на "Местая"

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Валенсия записа седми успех в Примера Дивисион от началото на сезона, след като тази вечер "лос че" спечелиха с 4:2 домакинството си на Хетафе в среща от 17-ия кръг на първенството.

Така отборът на Ернесто Валверде събра актив от 24 точки до този момент, изравнявайки се с днешния си съперник в средата на таблицата.

"Прилепите" обаче остават на 4 точки от 4-ия в класирането Малага, който е и с мач по-малко.

Капитанът на домакините Роберто Солдадо даде старт на головата фиеста на "Местая", като испанският национал се разписа още в 1-ата минута на срещата.

До почивката паднаха още три гола, като в 7' Хонас покачи на 2:0, а Алваро намали минути по-късно. Рикардо Коща укрепи аванса на Валенсия в 30', вкарвайки за 3:1.

И през втората част голове на липсваха, а в 60' Алексис даде надежди на Хетафе, намалявайки на 3:2.

Крайното 4:2 оформи резервата Нелсон Валдес, който се разписа в заключителните минути на мача.