Луис Суарес се извини за канибалската си постъпка

Нападателят на Ливърпул Луис Суарес се извини за канибалската си постъпка в дербито с Челси.

Вчера уругвайският национал се опита да отхапе част от ръката на сръбския защитник Бранислав Иванович. Деянието на Суарес в 74-та минута остана незабелязано от рефера, но той може да бъде наказан от Футболната асоциация.

Уругваецът бе главно действащо лице в мача не само с тази постъпка, но и с това, че изравни резултата в даденото от съдията продължение на мача за 2:2.

Камерите обаче заснеха как Суарес се опитва да отхапе ръката на Иванович съвсем умишлено. Веднага след мача уругваецът се извини за постъпката си като се надява да отърве наказанието.

„Много съжалявам за неоправданото си поведение по време на мача. Поисках извинение от всички на терена и се опитах да се свържа лично с Бранислав Иванович и да му се извиня. Извинявам се на моя мениджър и всички останали в клуба," заяви Суарес.

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс заяви след мача, че е говорил със Суарес е му е обяснил мнението си:

„След като изгледах повторението, говорих с Луис и го предупредих, че такова поведение е неприемливо," заяви Роджърс.