Велков: Нямаше да е несправеливо, ако бяхме спечелили мача

Наставникът на Локомотив (София) Антон Велков беше по-щастливият след края на столичното дерби с Левски, което завърши 1:1 на стадиона в квартал "Овча купел".

Базил де Карвальо изведе "сините" напред в 33-ата минута, но Владимир Гаджев си изкара глупав червен картон в края на полувремето.

След почивката домакините имаха претенции за дузпа, а в 92-ата минута юношата на Левски Антонио Павлов донесе равенството на "железничарите".

Локомотив е на шесто място в класирането, като вече има актив от 9 точки.

"Поздравявам отбора за начина, по който изигра мача", каза Велков, цитиран от БТА. "Показахме и футбол, и физическа подготовка.

Няма как да вземеш нещо от Левски, ако не си на 100 процента. Искам да виждам във всеки мач този характер, това движение.

В крайна сметка имахме и доста късмет, че стигнахме до този резултат.

Щяхме да съжаляваме, ако не бяхме спечелили тази точка, въпреки че нямаше да бъде несправедливо, ако бяхме стигнали и до победата".