Локо София победи Раковски в последната си контрола

Локомотив (София) победи новака в Б група Раковски 2011 с 2:0 (1:0) в последната си контрола преди началото на новия сезон, информира БТА.

И двете попадения бяха дело на новото попълнение Димитър К. Илиев, който вкара два пъти през второто полувреме.

Преди началото на мача пък беше представен отбора, а Даниел Пеев получи награда от фенклубовете за играч номер 1 за предишния сезон.

Добре се представи холандецът Маартен Абена, който е на проби и идва от Спарта (Прага).

След скучни първи минути постепенно домакините наложиха своето надмощие и пробив на новото попълнение Абена, както и удар на Кристиан Добрев създадоха напрежение пред вратаря Стефан Стойчев.

Накрая пък ветеранът Христо Телкийски можеше да накаже вратаря Емил Михайлов. Три минути след началото на втората част Димитър Илиев откри резултата след индивидуален пробив по фланга и удар през краката на вратаря Стойчев.

В 57-ата минута младият Александър Манолов можеше да се разпише за 2:0 след пас на Даниел Пеев, но Николай Домакинов подложи крак и изби. В 60-ата минута домакините два пъти нацелиха гредите на отбора на Раковски, като най-напред Костадив Велков с глава удари стълба, а след него и Даниел Пеев след пас на Борносузов.

15 минути преди края на мача Илиев заби втори гол с глава, възползвайки се от центриране на Даниел Пеев от фаул.