ЦСКА ще играе със словенския Мура след изненада в първия кръг на Лига Европа (Видео)

Отборът на ЦСКА ще се изправи срещу словенския Мура във втория предварителен кръг на Лига Европа. Малко изненадващо словенците се класираха за тази фаза на турнира след като всички смятаха азербайджанския ФК Баку за фаворит.

Първата среща в Азербайджан завърши 0:0, а снощи на реванша в Словения футболистите на Мура взеха нещата в свои ръце и победиха с 2:0. Интересното е че преди време двата тима имаха контрола, в която Баку спечели с внушителното 4:0.

Футболистите на Мура започнаха по-спокойно срещата и успяха да поведат в 26-та минута с гола Мате Етерович, който се разписа с глава след центриране от дясно. Това още повече се отрази на играта на ФК Баку, които трудно стиганаха до голови ситуации.

Въпреки опитите на Баку да промени нещо в играта си, азерите не успяваха да застрашат вратата на домакините. Словенците пък се възползваха от едно статично положение и решиха мача в своя полза. Седем минути преди края на срещата Нусмир Фаич отново с глава бе точен след центриране от корнер.

Така ЦСКА излиза срещу тима на Мура на 19 юли от 21:00 часа българско време.