Наполи ще спори с Ювентус на финала за Купата на Италия (видео)

Отборът на Наполи се класира за финала в турнира за Купата на Италия, след като се наложи с 2:0 над Сиена в срещата реванш от полуфиналите, играна на стадион "Сан Паоло" в Неапол.

Първия мач в Сиена завърши с успех с 2:1 за домакините и така с общ резултат 3:2 от двете срещи възпитаниците на Валтер Мадзари си осигуриха място на финала.

И двете попадения на "Сан Паоло" паднаха през първото полувреме. В 11-ата минута полузащитникът на Сиена Симоне Вергасола си отбеляза автогол, давайки предимство на Наполи, а крайното 2:0 бе оформено от звездата на неаполитанците Единсон Кавани, който бе точен в 31-ата минута.

Така Наполи стана вторият финалист в турнира за Купата на Италия, а в спор за трофея ще се изправи срещу Ювентус, който отстрани Милан в другия полуфинал.

Финалът ще се играе на стадион "Олимпико" в Рим на 20 май.