
Минифестивалът по волейбол за момчета, организиран от Българска Федерация Волейбол, привлече множество зрители в пернишката зала "Миньор". Местният клуб Миньор е домакин на проявата, която приключва днес, съобщава БТА.
В нея участват таланти от цялата страна, които са родени 1997 и 1998 година. Надпреварата събира най-добрите и перспективни състезатели от всеки регион, като се сформира сборен отбор от шестте области на България - Витоша, Хемус, Добруджа, Струма, Странджа и Тракия.
"Въпреки трудните времена в България ръководството на БФВ ще продължи да финансира и организира тези минифестивали. Тук е първата възможност на децата да се докоснат до волейболната игра. Работата на БФВ с подрастващите и това, че обръща изключително внимание, е причината за успехите ни в различните гарнитури", коментира вицепрезидентът на БФВ Верка Николова.
"В тези фестивали няма победители. Тук победител е всяко едно дете, защото се докосва до магията наречена волейбол", лаконичен бе Генералния секретар на БФВ Станислав Николов.
Само преди няколко дни, подобен минифестивал се проведе в Казанлък. В градът на розите среща си дадоха най-талантливите момичета от регионите в България.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ