Хетафе запази шансове за място в Лига Европа

Хетафе разгроми гостуващия Севиля с 5:1 и запази шансове за класиране в Лига Европа през следващия сезон.

Възпитаниците на Луис Гарсия събраха 45 точки след 32-ия кръг и изостават само на точка от шестото място, което дава право на участие в Евротурнирите. Севиля, който също е с 45 точки, имаше четири победи в последните си пет мача.

Гостите поведоха в 19-ата минута с красив гол със задна ножица на Алваро Негредо след пас на Пьотър Троховски, съобщава БТА. До края обаче домакините доминираха, а Педро Риос беше в основата на обрата.

Риос центрира от корнер за изравнителното попадение на Мигел Торес в 35-ата минута, а след почивката асистира за двата гола на Мику, между които сам се разписа.

Мехди Ласен пък вкара второто попадение за Хетафе малко след почивката с удар от 20 метра.