Абидал преподписва следващата седмица

снимка: fcbarcelona.com

Сагата около новия договор на Ерик Абидал най-вероятно ще приключи през следващата седмица, когато се очаква френският бранител да преподпише контракта си с Барселона, пише ежедневникът "Екип".

 

Бъдещето на Абидал на "Камп Ноу" бе поставено под съмнение през последните седмици, след като между него и ръководството на европейския шампион имаше известни разногласия.

 

Според "Екип" обаче, 32-годишният защитник е приел предложението на Барса за нов двугодишен договор, който ще го задържи в каталунската столица до лятото на 2014.

 

Интерес към французина не липсва, като клубове от Англия и Италия са готови да го привлекат в редиците си. Смята се, че Абидал може да получи оферта от шампиона в Серия А Милан, който се нуждае от качествено попълнение на тази позиция. През лятото "росонерите" заложиха на нигериеца Тайе Тайво, който обаче не спечели доверието на наставника Масимилиано Алегри.