Черноморец измъкна 1:0 срещу Калиакра в повторния дебют на Херо

Отборът на Черноморец Бургас стартира с домакински успех новия сезон в българската "А" група, измъквайки минимална победа с 1:0 в сблъсъка си с Калиакра Каварна на ст. "Лазур" край морето.

Двубоят бе повторен дебют за Димитър Димитров - Херо начело на "акулите", а единственият гол бе дело на Венцислав Христов, разписал се за 1:0 девет минути след почивката. Любопитното е, че за Черноморец това бе първи домакински успех през календарната 2011, след като цяла пролет "акулите" агонизираха на своя "Лазур", записвайки загуба след загуба.

Днес обаче Черноморец игра далеч по-добре от видяното през пролетта, като успехът заслужено отиде за домакините. Голмайсторът Венци Христов можеше да отбележи още през първата част, но негов изстрел в 33' намери гредата.

Христов все пак попадна в прегръдките на съотборниците си в 54', когато нападателят засече центриране от корнер на Костадин Дяков и реализира. До края на мача Черноморец можеше да направи успеха си и по-убедителен, но Пламен Крумов и Георги Андонов нямаха шанс пред гола.

Така "акулите" тръгнаха с три точки на старта, а следващата седмица ги очаква далеч по-сериозно изпитание - гостуване на ЦСКА в София. Калиакра пък отново ще гостува, но този път на Монтана.