ПСЖ с драматична победа като гост на Дижон

Отборът на Пари Сен Жермен победи като гост с 2:1 тима на Дижон в среща от 27-ия кръг на френската Лига 1.

С тази победа възпитаниците на Карло Анчелоти увеличиха преднината си на върха в класирането с 4 точки пред втория Монпелие. Победата за парижани бе много изстрадана след като тима остана с 10 човека, а отбеляза победния гол в даденото от съдията продължение на мача.

В края на първото полувреме Сисоко остави гостите с човек по-малко след като получи директен червен картон. Въпреки това ПСЖ поведе в резултата с попадение на Тиене в 49-та минута. 14 минути преди края обаче домакините изравниха с попадение на Пол.

В даденото от съдията продължение обаче Гамейро донесе победата на парижани и затвърди лидерската им позиция преди домакинството на Монпелие срещу Каен.