Лил с минимален успех над аматьори за Купата на Франция

снимка: uefa.com

Носителят на трофея Лил победи трудно четвъртодивизионния Компиен с 1:0 като гост след продължения в мач от 1/16-финалите на турнира за купата на Франция, информира БТА.

Старши треньорът на шампионите Руди Гарсия беше пуснал в игра по-голямата част от титулярите, но футболистите бяха затруднени от тежкия терен заради непрекъснатия дъжд.

Двубоят отиваше към изпълнения на дузпи, когато във 114-ата минута резервата Джани Бруно се възползва от центриране на Флоран Балмон и засече топката в мрежата на Аурелиен Ерисон.

Друг четвъртодивизионен тим Бурж-Перона поднесе изненадата на 1/16-финалите досега, след като отстрани на собствен терен последния в елита Аячо с 3:2 след продължение.

Сулимен Беншаиб реализира две попадения за домакините в редовното време, а Жулио Таварес отбеляза победното попадение в 105-ата минута.

За гостите се разписаха Ришар Сосие и Мехди Мостефа, който изравни за 2:2 в самия край.