Спортист (Своге) се доближи до второто място с победа и грешна стъпка на Етър (Велико Търново)

Спортист (Своге) се доближи на точка от второто място в Западната "Б" група, след като победи с 3:0 у дома Малеш (Микрево) в предпоследен кръг от сезона, предава БТА.

Отборът от град Своге е трети с точка зад намиращия се в зоната за бараж Етър (Велико Търново), който стигна само до нулево равенство като домакин на Чавдар (Етрополе). В последния кръг Спортист (Своге) гостува на шестия Септември (Симитли), докато Етър играе в Бяла Слатина срещу местния Спортист, който е на девето място.

Категоричен лидер на върха е отборът на Ботев (Враца), който играе в четвъртък срещу последния в групата Ботев (Криводол).

Спортист (Своге) стигна сравнително лесно до победата, след като поведе с два гола още до почивката. Юношата на Левски - Андреас Васев, откри в 23-та минута, а 10 по-късно Петър Лаков покачи на 2:0. Бившият нападател на Сливен вкара втория си гол пет минути преди края, когато оформи крайното 3:0.

В друга среща от кръга Вихрен (Сандански) победи Чавдар (Бяла Слатина) в зрелищен мач, завършил с категоричното 5:3 в полза на домакините. Пирин (Гоце Делчев) пък се наложи над Септември (Симитли) с 3:1.

Вихрен (Сандански) - Чавдар (Бяла Слатина) 5:3
Етър (Велико Търново) - Чавдар (Етрополе) 0:0
Пирин (Гоце Делчев) - Септември (Симитли) 3:1
Спортист (Своге) - Малеш (Микрево) 3:0