9 от Билбао разкриха прехвалените звезделинчовци на Барса

Гордите баски от Атлетик Билбао унижиха прехвалените звезди на Барселона в първи 1/8 финал за Купата на Испания. Каталунците претърпяха загуба с 1:2 в Билбао, но трябва да се отбележи, че домакините играха доста време с 9 души и въпреки това подчиниха Меси, Неймар, Суарес и компания.

Баските пратиха в нокдаун Барса, след като в рамките на три минути в средата на първото полувреме Ариц Адурис откри резултата с глава, а след това подаде на Инаки Уилямс, разписал се с мощен изстрел в близкия ъгъл на Тер Стеген.

Лионел Меси намали резултата от пряк свободен удар в началото на втората част и вдъхна надежди на гостите. Барса се хвърли да изравнява, а двайсетина минути преди края Атлетик остана с 10 души след пресилен втори жълт картон на Раул Гарсия. Малко след това и Итураспе пое преждевременно към душовете за нарушение и втори жълт картон срещу Неймар.

Барса обаче показа, че е тим без дух този сезон и не успя да изравни. Реваншът е след една седмица на стадион "Ноу Камп".