7 тройки на Ингълс и Юта изравни серията с Хюстън (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Юта Джаз продължава великолепното си представяне в плейофите на НБА. Късно снощи "джазмените" удариха Хюстън Рокетс със 116:108 като гост в "Тойота Център" и изравниха полуфиналната серия на Запад на 1:1 победи.

Това се случи главно заради добрия старт за тима на Куин Снайдер, който отново бе без своя лидер в организирането на играта Рики Рубио. В първите 12 минути Джаз водеше с 36:28, а на почивката запази аванс от 9 точки.

В един етап от мача гостите водеха с 19 и въпреки че Хюстън направи опит да се върне и съкрати пасива си до 1 точка, то нова силна четвърт на Юта им донесе успеха.

Джо Ингълс изведе тима си до победата, отбелязвайки 7 тройки от 9 опита и 10 от 13 от игра. Австралиецът се отчете с общо 27, а Руди Гобер вкара 15 и овладя 14 борби, добавяйки 3 блока. Донован Мичел вкара 17 точки с 11 асистенции, а Джей Краудър също се отчете с дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби. Алек Бъркс пък вкара 17 от пейката.

Джеймс Хардън изигра обичайния си силен мач и регистрира 32 точки, 6 борби и 11 асистенции за Рокетс. Крис Пол добави 23, а Клинт Капела направи дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби. Всичко това обаче не бе достатъчно за тима на Майк Д'Антони. "Ракетите" ще се надяват на победа в следващите два мача, които ще се играят в Солт Лейк Сити. Първият от тях е след два дни.