7 гола и 4 червени картона в епична битка на "Лаута"

Кошмарен терен, седем гола, четири червени картона, три гола на Джордан и три точки за Литекс - така може да бъде описан накратко днешния двубой между Локомотив (Пд) и Литекс на стадиона в парк "Лаута".

Сблъсъкът от 23-ия кръг на "А" група се изигра на невъзможен за футбол терен, на който вместо трева преобладаваше калта, а "оранжевите" от Ловеч постигнаха победа с 5:2 над своя съперник. Хеттрик за победителите отбеляза Джордан, а по един гол добавиха Момчил Цветанов и младият Георги Минчев. Точни за Локо пък бяха Крис Гади и Александър Тунчев. Отстранени от игра бяха Йордан Тодоров и Костадин Марков от домакините, както и Александър Цветков и Пламен Гълъбов от гостите.

Така Литекс постигна 15-а победа от началото на сезона и дръпна с три точки пред шампиона Лудогорец, който обаче е и с цели два мача по-малко. "Оранжевите" със сигурност и ще зимуват на върха в родното първенство. Локо (Пд) пък остава на трета позиция с 41 пункта, но преди изиграване на останалите мачове от кръга.

Двубоят на "Лаута" започна със спорна ситуация от самото начало, след като гол на Джордан бе отменен още в 3'. Таранът на Литекс засече с глава центриране на свой съотборник, но попадението на нападателя бе отменено със съмнително решение на главния съдия Станислав Тодоров.

Между 24' и 27' обаче домакините рухнаха, а Литекс наниза две бързи попадения във вратата на Йордан Господинов. Първо Джордан получи асистенция от Момчил Цветанов и откри, а малко след това Малкия Шивач сам отбеляза за 0:2, възползвайки се от груба грешка на Господинов и Диего Фераресо.

Шест минути преди почивката "смърфовете" се върнаха в мача, намалявайки изоставането си в резултата. Мартин Камбуров центрира топката в наказателното поле на ловчанлии, където Крис Гади бе на точното място, за да засече кълбото в мрежата - 1:2.

Втората част на в Пловдив стартира по-вихрено и от първата. Още в 46' Локомотив възстанови равенството, след като Александър Тунчев засече с глава центриране на Здравко Лазаров - 2:2.

Три минути по-късно обаче домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Йордан Тодоров получи втори жълт картон за нарушение срещу Мирослав Манолов.

Екшънът на "Лаута" продължи, въпреки невъзможния за игра терен. В 56' Литекс отново поведе в резултата, а втория си гол в мача вкара Джордан. Чернокожият стрелец се възползва от подаване на Златинов и от добра позиция отбеляза за 2:3.

Три минути по-късно се стигна и до втори червен картон в мача, този път за футболист на Литекс. Александър Цветков също получи второ официално предупреждение, възставявайки и баланса на игралното поле.

Двадесет минути преди края се стигна до нови неприятни сцени, след като Страхил Попов от състава на Литекс бе уцелен в главата с хвърлена от трибуните бутилка. В 78' обаче домакините бяха наказани, а Джордан оформи и своя хеттрик. Станислав Тодоров отсъди дузпа за нарушение на Асен Георгиев срещу Румен Руменов, а Джордан хладнокръвно отбеляза от бялата точка за 2:4.

Малко преди края на редовното време се стигна и до трети червен картон в срещата, този път обаче директен такъв. Резервата Костадин Марков по просташки начин наплю Пламен Гълъбов, което обаче бе забелязано от Станислав Тодоров. Реферът не се поколеба и показа директен червен картон на състезателя в черно-бял екип.

Драмата в Пловдив не липсваше и в заключителните минути на срещата. Първо Диего не успя да отбележи очи в очи с Евгени Александров, а малко след това Литекс наказа пропуска на домакините. 18-годишният Георги Минчев отбеляза първия си гол в "А" група, разстрелвайки Йордан Господинов с бомбен шут от границата на наказателното поле - 2:5.

И това обаче не бе всичко днес. В даденото продължение Станислав Тодоров показа и общо четвърти червен картон в двубоя, а Пламен Гълъбов също видя за втори път жълтия цвят, поемайки преждевременно към душовете.