62-годишен постави уникален рекорд в българския футбол

Дойчин Дойчинов от ФК Вихър (Белозем) се оказа най-старият жив футболист в аматьорския футбол в Пловдивско, съобщи пред БТА сигурен източник от зоналния съвет на БФС - Пловдив.

Роденият на 11.12.1950 година в Пловдив футболист Дойчинов записа в неделя десет минути в последния мач на своя тим Вихър. Белоземци играха като гости на Сокол (Пъдарско) и загубиха с 1:2. В 80-та минута Дойчинов влезе като смяна на Филип Стоянов при резултат 0:2.

Девет минути по-късно тимът му получи право на дузпа, която останалите 10 белоземци единодушно решиха да отстъпят на Дойчинов. 62-годишният ветеран не сгреши от бялата точка и оформи крайното 1:2.

"Дойчин е болен цесекар и след като неговият любим тим не взе нищо тази година, за нас беше важно да му дадем възможност поне той да остане в историята на българския футбол", каза ръководителят на отбора на Вихър (Белозем) Филип Стоянов.

Така Дойчин Дойчинов се явява най-старият жив футболист в българския аматьорски футбол, записал игрови минути през сезон 2012/2013 г., че дори и отбелязал гол. Поне докато от останалите ЗС и ОС на БФС не представят други ветерани с ЕГН-та по-малки от това на Дойчинов.