5 медала за България от световното по самбо

България спечели 2 сребърни и 3 бронзови медала от втория ден  на световното първенство по спортно и бойно самбо за мъже и  жени, което се провежда в руския град Санкт Петербург.

Сребърните отличия завоюваха Мария Оряшкова и Магдалена  Върбанова, обобщава БТА.

Трикратната световна шампионка Мария Оряшкова загуби финала в  категория до 80 килограма от украинката Марина Прищчепа. Българката получи медала си от министъра на спорта на България  Мариана Георгиева и от Румен Стоилов, вицепрезидент на  международната федерация.

Магдалена Върбанова остана втора в категория до 52 килограма,  след като на финала отстъпи пред рускинята Анна Харитонова.

При мъжете българите завоюваха три бронзови отличия.  В спортното самбо Даниел Дичев е трети в категория до 100 кг  след четири победи и една загуба.

В бойното самбо Веселин Иванов (до 62 кг) и Мартин Маринков  (над 100 кг) останаха трети. Единствено Борис Величков е без отличие от българите в днешния  ден.

До момента равносметката за България от световното първенство в Санкт Петербург е 8 отличия - 1 златен медал, спечелен от Марко Косев в бойното самбо вчера, 3 сребърни и 4 бронзови отличия.