4-ти гол за Гълъбинов; Божинов поигра 15 минути

снимка: twitter

Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара четвъртия си  гол от началото на сезона в Серия Б. Ливорно завърши 1:1 при  гостуването на новака Виртус Ентела и заема 3-а позиция с 30  точки, на 1 от 2-ия Фрозиноне.

Домакините от курортното градче откриха резултата в 56-ата  минута чрез Андреа Мацарани, но Гълъбинов, който игра пълни 90  минути, изравни в 69-ата. Партньорът му в атаката Аниеле Кутоло  му подаде на чиста позиция.

Българинът можеше да вкара победен  гол за своите в 88-ата минута, но вратарят на Виртус Ентела-  Парони, спаси атрактивно. Валери Божинов влезе като резерва за Тернана, който отстъпи  с 1:2 на Про Верчели в 19-ия кръг на италианската втора лига.

Тернана регистрира втора поредна загуба и остава с 22 точки на  15-о място. Гостите от Тернана поведоха с 1:0 с гол на Чераволо в 42-ата минута. Но пет минути след началото на второто полувреме  Франческо Козенца изравни.

Гостите от Терни тръгнаха да търсят  пълен успех, а треньорът Атилио Тесер пусна Божинов в 76-ата  минута на мястото на голмайстора Чераволо. Но вместо това Еторе  Марки в 82-ата минута от дузпа осигури успеха на домакините от  Про Верчели.

Трапани отстъпи с 1:2 на Модена и отбелязва трети пореден  мач без успех. Защитникът Павел Виданов остана на резервната  скамейка, а Tрапани е на 9-а позиция с 27 точки. Лидерът Карпи  има 37 след 1:1 с Ланчиано днес.