4 опита – 4 пропуска от дузпа за Фабрегас

Франсеск Фабрегас продължава неубедителното си представяне от началото на сезона и след като с екипа на Челси направи редица безцветни изяви, вчера пропусна дузпа за националния отбор на Испания.

„Ла Фурия“ спечели с 1:0 визитата си на Украйна и завърши победно една от убедителните си кампании в квалификации за Европейско първенство, като за първи път в историята си не допусна гол в осем поредни мача, за да завърши безапелационно на първо място.

Фабрегас обаче не можа да се разпише от бялата точка в края на първото полувреме, а статистиците веднага напомниха, че за 100 мача за Испания (именно срещу Украйна той отбеляза юбилея си) той е пропилял всичките си опити от бялата точка.

Фабрегас четири пъти е изпълнявал дузпи с националния отбор и няма нито едно попадение, ако не броим ударите от 11-те метра след изтичане на 120 игрови минути. На Евро 2008 и Евро 2012 при рулетките той бе безпогрешен, като в последния случай дори отбеляза решителната дузпа срещу Португалия на полуфиналите, с която „Ла Фурия“ продължи похода си към втора поредна титла.

Ако оставим настрана неволите му от бялата точка обаче, Фабрегас е номер едно в квалификациите по създадени голови възможности за своя отбор – 25.