3 точки аванс за ПСЖ 3 кръга преди края (ВИДЕО)

снимка: psg.fr

Пари Сен Жермен записа пета поредна победа във френското първенство, след като спечели с 2:0 визитата си на Нант в последен мач от 35-ия кръг на Лига 1 и запази аванса си от три точки на върха в класирането пред Олимпик (Лион).

Отборът на Лоран Блан събра 74 пункта и възстанови аванса си на първо място в класирането спрямо „лъвовете“, които вчера постигнаха успех със същия резултат като домакини на намиращия се в зоната на изпадащите Евиан Тонон Гаяр.

Още в третата минута резултатът бе открит, макар първоначално да не стана ясно кой точно е авторът на попадението. След центриране отляво топката стигна на дъгата, където Златан Ибрахимович стреля с левия крак, но рикошет в крака на Единсон Кавани прати кълбото в непокрития Грегори ван дер Вийл. Холандецът успя да овладее и опита изстрел от въздуха на границата на малкия пенал, а Кавани също посегна към топката, която все пак бе пратена зад голлинията, а в последствие попадението бе записано на името на уругвайския стрелец – 0:1.

Нямаше съмнения около автора на втория гол за ПСЖ обаче, след като в 31-ата минута Ибрахимович по прекрасен начин изведе сам срещу вратаря Блес Матюйди, който не се поколеба да стреля от дестина метра и да прониже мрежата на Нант за 0:2.

Така Пари Сен Жермен спази традицията да играе успешно срещу Нант, който от 16 октомври 2004 година няма победа над действащия шампион на Франция. Кавани пък вече има 13 попадения в Лига 1 през сезона и е само на четири от основния реализатор на столичния клуб Златан Ибрахимович.