19-годишен грък елиминира палача на Гришо и е на финал в Барселона

снимка: twitter.com

Стефанос Циципас продължава успешния си поход в Барселона и ще играе на първи АТР финал в своята кариера. 19-годишният грък надви палача на Григор - Пабло Кареньо Буста, със 7-5, 6-3 за час и половина игра на централния корт. В битка за трофея в надпреварата от сериите АТР 500 световният номер 63 ще срещне защитаващия титлата си Рафаел Надал или Давид Гофен.

Младият грък проби още в началото на срещата, като даде само две точки на опонента си в първите три гейма. Циципас игра добре от основната линия, но така и не успя да запази дълго своята преднина. Поставеният под номер 5 в схемата Кареньо Буста изравни за 5-5, след като Циципас пропиля две точки за пробив, при които резултатът щеше да набъбне на 5-1.

В крайна сметка младият талант проби още веднъж по-опитния си съперник за 6-5, след което затвърди и отмъкна първия сет.

Циципас продължи с добрата си игра във втория сет и стигна до брейкбол при 3-2 в своя полза. При 30-30 той направи страхотна къса топка, а после опонентът му заби удар в мрежата. До края гръкът не изпусна своя аванс и затвори срещата от втория си мачбол - 7-5, 6-3.