14 точки за Казийски при пореден успех на Халкбанк

снимка: cev.lu

Воденият от старши треньора Радостин Стойчев отбор на Халкбанк (Анкара) спечели като гост на Аркас Спор (Измир) с 3:1 (25:18, 23:25, 22:25, 25:27) гейма в среща от 11-ия кръг в първенство по волейбол на Турция.

Матей Казийски реализира 14 точки за победителите. Османи Хуанторена бе най-резултатен с 23 точки.

Халкбанк е на първо място в класирането с актив от 31 точки от 10 победи и 1 загуба. В подреждането следват Фенербахче с 30 точки и Аркас с 24 точки.

Олимпиакос надигра гостуващия Панатинайкос с 3:0 (25:14, 25:15, 25:23) гейма в дербито на 10-ия кръг на шампионата на Гърция.

Боян Йорданов се отличи с 11 точки за победителите. Във временното класиране Олимпиакос заема второ място с 23 точки, на 4 точки след лидера Етникос (Александруполис).

Тюмен победи Локомотив (Харков) с 3:2 (25:19, 19:25, 25:21, 22:25, 15:11) гейма в мач от шестия кръг в мъжката Суперлига на Русия. Българският диагонал Николай Учиков бе най-резултатен за победителите с 25 точки.

Георги Братоев започна титуляр за Локомотив, не игра във втория гейм, а в следващите два бе резерва.

В друга среща от кръга Ярославич (Ярославл), воден от старши треньора Николай Желязков и неговия помощник Георги Петров, загуби с 0:3 (17:25, 18:25, 20:25) гейма от Урал (Уфа), информира БТА.