120 минути трябваха на Твенте да влезе в Лига Европа

снимка: Guliver/Getty Images

Николай Михайлов и Твенте осъществиха знаменит обрат в плейофните реванши на Лига Европа, след като отстраниха Бурсаспор с победа 4:1 след продължения.

Така негативният резултат 3:1 от първия мач бе заличен, а възпитаниците на Стив Макларън заслужиха промоция за груповата фаза на втория по сила евротурнир с отличната си офанзивна игра.

Михайлов капитулира в 4-ата добавена минута на първото полувреме, когато бе преодолян от Пинто и резултатът стана 1:1. Преди това в 26-ата Фер бе реализирал дузпа, отсъдена за нарушение на Ердоган.

След почивката Твенте избухна и само за 120 секунди доведе срещата до резултата от първия двубой в Бурса - първо Шилдер вкара за 2:1 в 61-ата минута, а в 62-ата Гутиерес направи 3:1.

Продълженията на мача преминаха под тоталната диктовка на домакините, както и по-голямата част от срещата. Едва в 116-ата минута при изпълнение на пряк свободен удар вляво от наказателното поле Фер получи топката на точката за дузпа и с воле я прати в мрежата за 4:1.

До края три опасни центрирания към Михайлов бяха единствения отговор на Бурсаспор, но българският страж се намеси авторитетно във всички случаи.

Така освен Станислав Манолев и неговия ПСВ Айндховен и Иван Иванов, който класира Партизан в групите, футболист номер 1 на България за 2011-та Николай Михайлов също ще играе в Лига Европа.