10 от Ливърпул с пълен обрат над Кристъл Палас (ВИДЕО)

Отборът на Ливърпул постигна трудна победа като гост над тима на Кристъл Палас, осъществявайки пълен отбра от 1:0 до 1:2, в среща от 29-я кръг на английската Висша лига.

Срещата бе изключително вълнуваща за зрителите, които освен три гола, видяха още и две греди, както и куп интересни положения пред двете врати.

След като попадения не паднаха през първата част, единственото интересно положение бе гредата на Емануел Адебайор още в 8'.

В 48' обаче домакините излезнаха напред в резултата, след като Джо Ледли се възползва от множество рикошети и отправи удар по земя, за да открие резултата. 30 минути преди края на срещата положението за гостите стана тежко, след като Джеймс Милнър получи втори жълт картон и бе изпратен рано рано, под душовете. Въпреки това минути по-късно Роберто Фирмино изравни след шокираща грешка на Алекс МакКарти. 4' преди края и Алберто Морено стреля в гредата, а дълбоко в добавеното време Кристиан Бентеке нахлу на скорост в наказателното поле на лондончани. Преди да подаде към свой съотборник в краката му се хвърли Деймиън Дилейни, като последва минимален контакт между двамата. Андре Маринър потърси помощ от страничния съдия, който му подсказа да покаже бялата точка. Именно белгиецът застана зад топката и не сгреши, с което донесе трите точки на тима си.

След победата днес Ливърпул се изкачи до седмата позиция с 44 пункта, на 6 от мечтаното място в топ 4. В същото време "орлите" остават 15-ти с 33 пункта.

Първите 10 минути от срещата бяха доста вълнуващи. Първо гостите от Ливърпул наложиха лек натиск и в 6' организираха добра атака, но пасът на Джон Фланаган бе пресечен в наказателното поле. Последва контра на Кристъл Палас, при която Яник Боласие изведе Емануел Адебайор. Тооанецът напредна, след което върна към партньора си в атака, но рожденника днес в тима на "червените" Симон Миньоле излезе навреме и улови.

В 11' като по чудо Кристъл Палас не поведе в резултата, след като Адебайор получи прекрасно центриране в наказателното поле и стреля с глава. Ударът на бившия играч на Арсенал и Тотнъм обаче срещна напречната греда, след което се върна в играч в бяло.

До 35' играта се поизравни, като дори момчетата на Алан Пардю на моменти бяха в по-изгодна позиция, но защитата на гостите успяваше да спре всеки опит на противника.

Втората част започна с натиск на домакините и това доведе до корнер в 47'. След центрирането топката не бе изчистена добре и заваляха удари към вратата на Миньоле. В крайна сметка след безброй рикошети топката падна на крака на Джо Ледли, който с мощен шут по земя я прати неспасяемо в мрежата на Ливърпул.

В 60' Юрген Клоп направи доста офанзивна смяна, заменяйки Джо Фланаган за сметка на Филипе Коутиньо. Секунди по-късно обаче тимът му остана с човек по-малко. Джеймс Милнър, който си изкара глупав жълт картон през първата част, си позволи грубо нарушение в гръб, заради което заслужено получи и второ предупреждение, което автоматично означаваше червен картон.

20' преди края на срещата феновете на "Селууст парк" претърпяха шок, след като гостите изравниха с изключителна доза късмет. Алекс МакКарти опита да изчисти топка, върната му от защитата, но вместо това се подхлъзна и я подаде на Роберто Фирмино. Бразилецът моментално направи две крачки към противниковата врата, след което отправи добре премерен удар и прати топката покрай стража на домакините.

Последва лек натиск на гостите, а 10' преди края на срещата на терена се появи и Кристиан Бентеке, който само секунди по-късно успя да отправи точен удар след центриране от корнер, но шутът му бе уловен от МакКарти

В заключителните минути Ливърпул наложи натиск, като в 87' левият бек Алберто Морено нанесе хубав ъгъл по диагонала, но за негово нещастие топката срещна страничната греда, а след това последва слабо центриране от Адам Лалана.

Дълбоко в добавеното време Кристиан Бентеке нахлу на скорост в наказателното поле на лондончани. Преди да подаде към свой съотборник в краката му се хвърли Деймиън Дилейни, като последва минимален контакт между двамата. Андре Маринър потърси помощ от страничния съдия, който му подсказа да покаже бялата точка. Именно белгиецът застана зад топката и не сгреши, с което донесе трите точки на тима си.

Преди мача

Ливърпул влиза в срещата от девета позиция в класирането с актив от 41 точки, но при победа ще се изкачи на седмо място, където в момента е Стоук Сити с 44 пункта. Кристъл Палас е с 33 точки на 15-то място и може да се извиси с две позиции при победа.

Само една победа в последните си шест двубоя са записали домакините, макар тя да е доста впечатляваща – 1:0 като гости на Тотнъм. Ливърпул е в далеч по-внушителна серия и последното му поражение в рамките на 90 минути датира от 2 февруари и визитата на Лестър, загубена с 0:2.

Мърсисайдци разочароваха феновете си с ранното отпадане от турнира за ФА Къп преди почти месец, а и инкасираха загуба след изпълнение на дузпи във финала в турнира за Купата на лигата от Манчестър Сити.

Миналият кръг обаче бе далеч по-успешен за „червените“, които смазаха именно „гражданите“ с 3:0 в дербито.