10 минути стигнаха на Фиорентина за обрат

Фиорентина се превърна в поредния отбор в Лига Европа, който се класира за следващата фаза в турнира, след като днес се разигра в последните минути и стигна до 2:1 над Пандури в Румъния.

Срещата беше доста подценена от възпитаниците на Винченцо Монтела, които почнаха доста анемично, а в 32' домакините имаха повод за радост, след като Ерик успя да разпечата вратата на италианския гранд.

През втората част "виолетовите" окупираха половината на румънския тим, който прие играта дълбоко в своята половина, а това се оказа фатална грешка.

В 86' една от надеждите на тима Матош успя да разпечата вратата на Пандури, а до края очакваният изход от срещата се получи, след като вездесъщият от началото на сезона Борха Валеро вкара поредния си решаващ гол за Фиорентина.

Засега Фиорентина е един от двата отбора, който няма загубена точка. След 4 мача италианците имат 12 пункта, а с толкова е и Залцбург.

Напред продължава и украинският Днипро, който без никакви проблеми преодоля съпротивата на Пакош де Ферейра и спечели у дома с 2:0. Головете бяха дело на Матеус (44') и Коноплянка (66). Тимът има само една загуба - от Фиорентина, и е с 9 точки. С по 1 са Пакош и Пандури.