10 дюшекчии с чудеса от храброст на Емиратс

Арсенал се изложи яко, защото не съумя да победи като домакин Атлетико Мадрид, а игра цял мач с човек повече в първи мач от полуфиналите за Лига Европа. На „Емиратс“ последният съдийски сигнал дойде при разочароващото за публиката 1:1. Лондончани вече са аутсайдер за класиране на големия финал. Още в 10-ата минута испанците останаха с 10 футболисти на терена, след като от игра бе отстранен Шиме Връшалко.

В 7-ата минута, само в разстоянив на няколко секунди, Арсенал на два пъти можеше да повде. Първо удар на Лаказет от около точката за изпълнение на дузпа се отби от външната страна на лявата греда. След това отново той засече с глава центриране отляво, но вратарят на гостите изби от самата голлиния.

В 10-ата минута Атлетико остана с човек по-малко. Симе Връшалко застъпи с бутонките Лаказет, за което получи втори жълт картон и съответно червен. Футболистът на испанците бе декориран в жълто за първи път след по-малко от 120 секунди игра.

13-ата минута пък се оказа фатална за Диего Симеоне. Наставникът на Атлетико Мадрид бе отстранен от резервната скамейка, защото искаше жълт картон за футболист на "топчиите". Чоло побесня и започна да вика и жестикулира към френския рефер Клермон Тюрпан. Франсето не се поколеба и прати аржентинеца на трибуните.

Монреал стреля опасно по диагонала, но до гредата. Гостите отговориха с далечен удар на Гризман, уловен без проблеми от вратаря. Отново французинът можеше да се разпише в 38-ата минута. Мощният му изстрел от наказателното поле, обаче бе избит от Оспина.

Арсенал натисна осезаемо съперника си през втората част. Това даде резултат в 61-ата минута. Уилшър центрира отляво, а от границата на вратарското поле Лаказет засече с глава за 1:0.

Скоро след попадението, Лаказет можеш да удвои аванса на домакините. Той стреля с глава след центриране от корнер, но на сантиметри до дясната греда.

В 82-ата минута Атлетико шокира своите домакини. Антоан Гризман бе изведен, след като Кошчелни не успа да изчисти хубаво. Мустафи пък се подхлъзна пред голлинията и французинът от непосредствена близост прати топката под гредата за 1:1.

Рамзи можеше почти веднага да изведе отново Арсенал напред в резултата. Той стреля с глава, но Облак се разтегна максимално и с върха на пръстите успя да избие в корнер.

В другия полуфинал Олимпик (Марсилия) изкова добър аванс от 2:0 у дома срещу австрийския шампион Залцбург.