1/2 финали водна топка: САЩ vs Австралия и Унгария vs Испания

Отборът на САЩ победи Италия с 9:6 и се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по водна топка при жените.

Мелиса Сейдман реализира хеттрик, а капитанката Бренда Вила добави два гола за победата на американките, информира БТА.

На полуфиналите САЩ ще срещне друг фаворит за златото - тима на Австралия, който по-рано победи трудно Китай с 20:18 след продължения и дузпи.

Двубоят ще бъде повторение на срещата между двата отбора от полуфиналите на Олимпиадата в Пекин преди четири години, когато САЩ спечели с 9:8.

По-рано днес отборът на Унгария стана първият полуфиналист след победа над Русия с 11:10. Двубоят бе изключително драматичен, като унгарките стигнаха до успеха след гол на Дора Антал минута преди края и поведоха с 11:9.

Русия намали от дузпа чрез Олга Белиева секунди по-късно, а със сирената удар на Белиева бе спасен от вратарката и Унгария се класира за полуфинал. С по два гола за победителките се отличиха Дора Цигани, Дора Анитал, Хана Киштелеки и Габриела Суч.

За Русия четири гола вкара Евгения Иванова. На полуфиналите Унгария ще срещне тима на Испания, който в последен четвъртфинал се наложи над домакина Великобритания с 9:7.